Swobodne wyrażanie siebie. Przepływ energii na co dzień.

Problemy i Trudności
09, sierpień, 2017

Dlaczego wyrażanie siebie w swobodny sposób na co dzień jest tak istotne? Ponieważ odblokowuje Cię na poziomie psychicznym i energetycznym, sprawia, że energie mentalne i emocjonalne mogą w Tobie przepływać swobodnie. Kiedy pozwalasz sobie na bycie sobą, niezależnie od tego, jak postrzegają Cie inni, czujesz się dobrze. Wyrażanie siebie na co dzień ma działanie uzdrawiające i utrzymujące równowagę.

Co to znaczy „być sobą” czy „wyrażać siebie? Nie mam na myśli bezmyślnego wyrzucania z siebie tego, co ślina na język przyniesie, ani skrajnej ekspresyjności w mowie, czy gestykulacji. Bycie sobą oznacza, że zachowujesz się zgodnie z tym, co czujesz, jak Ty postrzegasz świat, i jak według ciebie jest właściwie. I nie ważne, czy jest to logiczne, czy nielogiczne dla innych, czy przyniesie jakiś rezultat, czy pomoze osiągnąć cel, czy sprawi, że w konkretny sposób będziesz postrzegany przez świat. Najważniejsze, że Ty wiesz, że to jest droga, którą chcesz iść, że właśnie to jest wyrazem ciebie samego, w takiej a nie innej formie, w tym konkretnym momencie w ciągu dnia. Nieuwarunkowane. Abyś mógł rzeczywiście swobodnie wyrażać siebie na co dzień, musisz stworzyć poczucie pewności siebie. Doświadczyć, ze masz prawo czuć się dobrze i wyrażać to dobre samopoczucie, działać poprzez nie.

Co sprawia, że nie możesz się wyrazić w codziennych sytuacjach?

  • kiedy obawiasz się, że zostaniesz oceniony lub , że twoje zachowanie będzie niewłaściwe.

Oczywiście, są miejsca, gdzie jedne zachowania są dopuszczalne, inne są nieakceptowane. Np. w kościele nie zaczniesz się nagle śmiać w niebogłosy, bo Cię wyniosą w kaftanie bezpieczeństwa, albo zaczną odprawiać egzorcyzmy. Ale jeśli chcesz się śmiać, wiesz dokąd się udać, by to zrealizować. I kiedy masz ochotę na śmiech, idziesz tam, gdzie możesz to wyrazić. To jest podstawowe dbanie o siebie

 

  • kiedy uwierzyłeś, że nie należy mówić komuś tego, co myślisz lub czujesz.

Jesteśmy nauczeni pewnej nienaturalności: nie powiemy, że ktoś nam zrobił przykrość, musimy – z niewiadomych przyczyn – zgrywać twardziela; nie powiemy, kiedy ktoś nas denerwuje, bo boimy się konfrontacji z drugą osobą; Takie trzymanie w sobie negatywnego stosunku do drugiej osoby, czy żalu do niej na co dzień, nie wpływa dobrze na naszą relację z nią. Zaczynamy czuć się zablokowani, jakbyśmy nie mogli czegoś wyrazić, być sobą, poczuć się w towarzystwie tej osoby swobodnie. A przecież chodzi o to, aby wszędzie móc poczuć się dobrze ze sobą i w sobie samych.

 

  • Kiedy nie chcesz kogoś skrzywdzić lub widzisz dalekosiężne, negatywne konsekwencje własnego dobrego samopoczucia i swobodnego wyrażenia.

Ma to związek ze współczuciem. Jednak kiedy patrzysz bardzo rozlegle, widząc wszystkie konsekwencje, wszelkie potencjalne plusy i minusy danego zachowania, rezultaty zarówno korzystne dla ciebie i innych, jak i niekorzystne – w pewnym momencie dochodzisz do wniosku, ze nie możesz się ruszyć. Bo jakkolwiek byś się nie zachował, wywoła to w jakimś miejscu na świecie cierpienie.Ale czy nie poruszając się zupełnie, nie wywołujesz cierpienia? Z własnej realizacji wiem, że nie da się ani nikogo nie skrzywdzić, ani wszystkich uszczęśliwić. Dlatego warto działać w zgodzie ze sobą, z tym, co wiesz, że jest w danym momencie najwłaściwsze. Aby świadomie wybierać i decydować, musisz nauczyć się samodzielności na co dzień, ponieważ sam musisz wybierać. Nauczyć się wsłuchiwać w siebie i według tego podejmować działania. Bo tylko one będą zgodne z twoją wewnętrzną naturą. Czy to oznacza, że nie popełnisz błędu? Błędy nie istnieją, każde doświadczenie jest po prostu doświadczeniem, które mozesz przeżyć w pełni. Zawsze decydujesz najlepiej jak możesz w danym momencie, i mając dostęp do takich, a nie innych informacji. Im jesteś mądrzejszy, tym bardziej zgodnie ze sobą i właściwie działasz na co dzień. A co jest właściwe? To już twoja decyzja.

 

Dlatego warto stale obserwować siebie, konsekwencje, rezultaty swoich działań. Polecam wsłuchiwać się w siebie, by nawiązywać kontakt z głębszą częścią samego siebie, rozpoznawać swoje wartości i to, co naprawdę jest dla ciebie ważne. I przede wszystkim uczyć się samodzielności, by Twoje wybory były zgodne z Tobą. Zacznij już teraz czuć się dobrze! W tej właśnie chwili poczuj się dobrze ze sobą :)

 

Zapraszam na indywidualne spotkania. wszystkich, którzy chcą nauczyć się wchodzić w głębszy kontakt z samymi sobą i wyrażać siebie swobodnie na co dzień. Kliknij, by poznać ofertę.